انواع بازشو

پنجره ایمنی ابتدا مورب بازشو  Tilt First))

پنجره ها از جمله محل های خطرناک برای کودکان به حساب می‌آیند زیرا همواره خطر افتادن کودک از پنجره وجود دارد. بدین منظور پنجره های ابتدا مورب بازشو طراحی شده اند که قابل استفاده در اتاق کودکان، مدارس، بیمارستان ها و هتل ها می‌باشد.

 در این سیستم ، دستگیره پنجره وقتی در حالت افقی قرار می گیرد بازشو فقط به صورت کلنگی باز شده و قابلیت باز شدن لولایی را ندارد؛ در صورتی که بخواهیم باز شو در حالت لولایی قرار گیرد، می بایست با یک دست کلید را چرخاند و با دست دیگر به طور همزمان دستگیره را  90 درجه به صورت عمود قرار دهیم .تنها کسی می‌تواند پنجره را باز کند که کلید داشته باشد و آن مسلماً در دست کودک یا شخص ثالثی نخواهد بود.

پنجره پریمات(primat)

ازاین نوع پنجره ها با بازشویی مورب (کلنگی) میتوان در پنجره های با ارتفاع زیاد استفاده کرد؛ دستگیره این پنجره‌ها در ارتفاع استانداردی نسبت به کف زمین نصب می گردند که باز و بسته شدن پنجره را مقدور می‌سازد.

  • مناسب برای آشپزخانه ها، که کابینت مانعی است برای باز و بسته کردن پنجره و همچنین پنجره هایی با اکابه زیاد.
  • قابلیت اجرا حداکثر تا ارتفاع 4 متر.
  • باز و بسته کردن حداکثر سه بازشو هم زمان با یک دستگیره.
  • قابلیت اجرا در پنجره های خم هلالی.

پنجره راحت بازشو  (comfort)

معمولاً میزهای بزرگ اتاق‌کار ، کابینت ها و لوازم‌آشپزخانه مانع دسترسی مستقیم به دستگیره می‌شوند. همچنین در صورتی که اکابه پنجره ها (ارتفاع کف زمین تا کف پنجره) زیاد باشد، دسترسی به دستگیره ها کار آسانی نخواهد بود؛ بدین منظور دستگیره های راحت بازشو تعبیه شده اند. این دستگیره ها در عرض پایین پنجره‌‌های دوحالته و فرانسوی نصب شده و بلندتر از یک دستگیره معمولی می‌باشند. با استفاده از اهرم بزرگ ایشان حتی در حالت نشسته پشت میز کار نیز می‌توان پنجره‌های بزرگ و سنگین را راحت تر باز و بسته نمود. معمولا در این سیستم پنجره را به صورت اتوماتیک در حالت کلنگی قرار می‌دهند و باز و بسته شدن آنها به نحو احسن انجام خواهد شد.

پنجره فرانسوی

پنجره‌ فرانسوی در واقع ترکیب زیبایی از یک پنجره تک حالته و یک پنجره دوحالته است که بدون هیچ قیدی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. پنجره فرانسوی ضمن اینکه فضای داخلی بزرگی را در اختیار شما قرار می دهد، گزینه بسیار مناسبی جهت تهویه هوا می‌باشد.

پنجره تک حالته Turn

پنجره های تک حالته فقط به صورت چرخشی باز شده و در جاهایی که بازشوهای ساده مورد نیاز است و همچنین به جهت کاهش هزینه مورد توجه می باشند.

پنجره دوحالته: (Tilt & Turn)

پنجره های دوجداره به دو صورت چرخشی و کلنگی باز شده و گزینه ای بسیار مناسب و همچنین مقرون‌به‌صرفه جهت تهویه هوا می‌باشد. همچنین به دلیل استفاده از یراق آلات سرتاسری در اطراف پنجره‌های دوجداره به سا و ارتباط قوی این یراق‌آلات با گالوانیزه، استحکام و عایق بندی بسیار مناسبی دارند.

 

پنجره کلنگی یا ملقی (مورب بازشو _  (Tilt

این نوع پنجره امکان استفاده از نور و تهویه هوا را فراهم کرده و معمولا در نورگیر و یا سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در پنجره های کلنگی ساخت شرکت به سا، همانند مابقی پنجره های تولیدی این شرکت، از دستگیره سکوستیک (ایمن) و سیستم کامل یراق آلات متناسب با نوع پنجره استفاده می‌شود و لذا این پنجره ها کاملا آب بند می‌باشند.

پنجره کشویی (Sliding)

پنجره های کشویی بهره گیری از کل فضای اتاق و بالکن را برای ما فراهم می‌کنند. با نصب پنجره های کشویی، باز و بسته شدن پنجره ها در صورت وجود پرده نیز به راحتی انجام می‌شود و دید بسیار خوبی را نسبت به بیرون ساختمان به ما هدیه می‌دهند.

درب تریشولد: (Threshold)

در صورت تمایل به هم سطح بودن قسمت پایین درب با کف ساختمان ، از پروفیل تریشولد به جای فریم قسمت پایین استفاده می‌شود. این سیستم بسیار مورد استقبال واقع شده و بیشتر در درب های ورودی و سرویسی (بیمارستان ها یا سرویس ویژه معلولین) استفاده می‌شود.

 

لیفت اند اسلاید (Lift & slide)

چشم انداز عالی، بازشوهای بزرگ، درب هایی با ارتفاع 3 متر و عرض 5/6 متر و همچنین فضای بسیار بزرگی جهت رفت و آمد، همگی به همراه عایق بندی بسیار عالی ارمغان درب‌های لیفت اند اسلاید می‌باشند. از آنجا که بازشوی این درب ها تقریبا به صورت کشویی باز و بسته می شود، در صورت وجود پرده نیز استفاده از ایشان بسیار راحت خواهد بود. نحوه باز شدن این مدل درب‌ها در فیلم زیر به خوبی قابل مشاهده می‌باشد

درب دولنگه

درب های دولنگه برای ورودی ساختمان و حیاط استفاده شده و معمولا در ابعاد 2200* 1100 میلی‌متر طراحی و ساخته می‌شوند. در ساختار یراق آلات آنها از سیستم دستگیره مخفی به جای شولت بولت استفاده می‌شود که نتیجه آن عایق بندی بهتر و همچنین مقاومت در برابر بادهای شدید است. درب های دولنگه به دو صورت تک حالته و دوحالته در اختیار شما قرار می‌گیرند. در صورت ساخت این درب ها به صورت دوحالته (درب فرانسوی) ، قابلیت تهویه هوا و استحکام بیشتر نیز به ویژگی های مذکور اضافه می‌شود.

درب دوحالته بالکنی

از این درب برای دسترسی به تراس و بالکن استفاده می‌شود. در سمت داخل ساختمان، دستگیره سکوستیک (ضد سرقت) نصب شده و در سمت بیرون از دستگیره انگشتی استفاده می‌شود. به دلیل دوحالته بودن درب مذکور، امکان تهویه هوا  نیز وجود دارد.

 

درب و پنجره ضد سرقت

این درب ها به دلیل بهره گیری از یراق آلات ضد سرقت Roto و شیشه های ضد سرقت و حتی ضد گلوله امنیت و عایق بندی فوق العاده ای داشته و معمولا جهت درب های ورودی مورد استفاده قرار می‌گیرند. قابل ذکر است امنیت لازم در پنجره‌ها نیز با استفاده از دستگیره‌های سکوستیک (ضد سرقت) و همچنین یراق آلات مربوطه و شیشه های ضدسرقت تامین می شود.

 

درب و پنجره آکاردئونی (folding)

این درب و پنجره ها فضای بزرگی را جهت رفت و آمد فراهم می کنند، در عین اینکه لنگه‌ها فضای زیادی از اتاق را نمی‌گیرند. در این سیستم همه بازشوها روی هم جمع شده و در دو طرف درب و پنجره قرار می‌گیرند؛ بنابراین در هر اتاقی می توان از ورودی درب یا پنجره به اندازه عرض ایشان بهره برد. این سیستم جهت دسترسی به تراس و همچنین سالن های کنفرانس بسیار مناسب می‌باشد.

پنجره محوری (Tornado)

پنجره های محوری از تهویه مناسبی برخوردار هستند از این رو در مکان هایی که نیاز به تهویه ویژه دارد بسیار پر کاربرد می‌باشند. در سیستم محوری هوای راکد از بالا خارج شده و هوای تازه از پائین پنجره وارد ساختمان می شود. این روش تهویه در مکانهای مرطوب و مکانهایی که لازم است هوای نامناسب به سرعت خارج شود بسیار مفید می‌باشد. زاویه بازشو در پنجره های محوری قابل تنظیم بوده و در حالت نیمه باز از ایمنی کافی برخوردار می‌باشد.

درب تک لنگه

درب های تک لنگه معمولا برای ورودی حیاط و بالکن و به دو صورت تک‌حالته و یا دوحالته طراحی و ساخته می‌شوند این درب ها معمولا در ابعاد 2200 * 900 میلی‌متر طراحی می‌شوند.

 کلیه درب های شرکت به سا کاملا با یراق آلات پوشانده شده و این امر به همراه استفاده از قطعات ویژه، عایق بندی بسیار خوبی را به ارمغان می‌آورد. یراق آلات مورد استفاده در درب های تک لنگه دارای ویژگی های زیر می‌باشند:

  • درب تک حالته با لولای قابل رگلاژ Roto NT با قابلیت تحمل وزن 130 کیلوگرم.
  • درب دوحالته با لولای قابل رگلاژ Roto NT با قابلیت تحمل وزن 130 کیلوگرم.
  • درب تک حالته با لولای 3d قابل رگلاژ با قابلیت تحمل وزن120 کیلوگرم.

درب های دوحالته علاوه بر استحکام و عایق بندی بیشتر، امکان تهویه هوا را نیز فراهم می‌کنند.

پنجره فولکس واگنی(tilt  &  slide)

پنجره فولکس واگنی در واقع نوعی پنجره کشویی است که در آن بازشو ابتدا به سمت جلو و سپس به سمت چپ یا راست حرکت می‌کند. اجرای این سیستم با پروفیل upvc عایق بندی بسیار مناسبی دارد. این سیستم بهره گیری از کل فضای اتاق یا بالکن را برای شما فراهم میکند. همچنین باز و بسته شدن پنجره ها در صورت وجود پرده نیز به راحتی انجام می‌شود.

پنجره های فولکس واگنی به سه صورت دستی، نیمه اتومات و فول اتومات در اختیار شما قرار می گیرند و قابلیت بازشدن در حالت کلنگی (جهت تهویه هوا) را نیز دارند.

بازشوی پنجره های فولکس واگنی اتومات حرکت بسیار روانی داشته و استفاده از ایشان آسایش وصف ناپذیری را به همراه می‌آورد

درب و پنجره خم هلالی (arched)و ویترینی (curved)

با طراحی پنجره های خم -ضمن حفظ معماری اصیل ایرانی- پنجره هایی با کیفیت و عایق بندی بسیار عالی و زیبایی شگفت انگیز، مهمان خانه های شما خواهد بود. شرکت به سا مفتخر به طراحی و ساخت پنجره های خم در مدل های ثابت، تک حالته، دوحالته، فرانسوی، خورشیدی، ویترینی و ابرویی می‌باشد. همچنین با استفاده از شیشه های دوجداره رنگی و سنتی می توان فضای دلنشین خانه های قدیمی را همراه با آسایش مدرن تجربه کرد.

شرکت به سا با قابلیت طراحی و ساخت انواع مختلف درب های خم (تک لنگه و دولنگه خم ویترینی و همچنین درب های تک لنگه و دولنگه خم هلالی (در مدل های تک حالته، دوحالته و فرانسوی)) ، گزینه های مختلفی را پیش روی طراحان محترم جهت زیباتر کردن هر بیش تر ساختمان‌ شما قرار می‌دهد. توانایی به سا در ساخت انواع مدرن درب و پنجره های دوجداره (درب آکاردئونی، لیفت اند اسلاید، خم و…. ) نشان دهنده تخصص این شرکت می‌باشد.

 

پنجره لولا مخفی

امروزه در طراحی خانه های مسکونی، توجه ویژه ای به پنجره‌ها می‌شود.  هر چه یراق آلات به کار رفته در پنجره کمتر به چشم آیند، به زیبایی پنجره ها افزوده می‌شود.

در پنجره و درب های لولا مخفی ضمن نظافت آسان درب و پنجره‌ها و نیز میزان بازشدن فوق العاده آن؛ هیچ کدام از یراق آلات به کار رفته در آنها دیده نمی شود. این مدل پنجره ها دید مناسبی را برای شما مهیا می‌سازند.